KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 16715143
nr 1671 5143
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Signerad, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 6 januari 2025
kl 18:56:10
300 kr
500 kr
800 kr
900 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström